top of page

SPA Nedir?


Ülkemizde giderek artmakta olan SPA merkezleri dünyada da oldukça popülerdir. Ama SPA nedir? SPA ne anlama gelir hiç düşündünüz mü? SPA faydaları nelerdir? SPA’ya dair her şeyden bahsediyoruz.
SPA ne anlama gelir?


SPA Latince kökenli “Selus Per Aqua”, sudan gelen sağlık anlamını doğuran bir kelimedir. Tarihte Romalıların yoğun olarak kullandığı bir terapi şeklidir. Zamanla Avrupa’ya dağılan Avrupa’da da ilgi gören SPA geliştirilmiş ve su ile yapılan tüm bakım ve terapileri kapsamıştır. Sonrasında bu terapinin yapıldığı yerler açılmaya başlamış ve buralar SPA Merkezi veya SPA adını almıştır. İstanbul spa peketleri için sitemizi inceleyebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.


SPA uzman masaj teknikleri, şifalı ve doğal taşlar, su ile birlikte, aromatik yağlar ile de uygulanmaktadır. SPA Merkezlerine ziyarette bulunana kişiler bu masaj veya bakımlardan diledikleri birini seçebilmektedirler.
SPA ’nın , cilt bakımı, stres atıcı masaj ve selülit tedavisi’ne kadar çeşitli dokunuşları olabilir. SPA masajı ve bakımı ile canlanacak, rahatlayacak, yüz ve cilt bakımı yapmış olacak, günün o yoğun stresinden uzaklaşmış olacak bununla birlikte de selülit tedavisi görmüş olacaksınız. SPA ‘yı herkese öneriyoruz.

 

istanbul spa merkezi

Spa’da kurallar nelerdir?


SPA Merkezi yapısı özellikle de ilk gelen ziyaretçiler için ilgi çekici ve tedirgin edici bir konudur. SPA masajı ve bakımı esnasında ne giyilmesi gerektiği, nasıl durulması gerektiği ziyaretçiler için önemli bir konudur.
Fakat, SPA merkezlerinde gerginlik ve tedirginliğe kesinlikle yer yoktur. İçeriye girdiğiniz andan sonra, ferah bir ortamın farkına varacak, kapıdan girdiğinizde gerginliğinizin bir bölümünden kurtulacaksınız.
Bir çok SPA Merkezinde masaj esnasında vücudunuzdaki dolaşımı tetiklemeyecek lastiğimsi yapıdaki malzemelerin giyilmemesi önerilmektedir. Bununla birlikte ziyaretçilere genellikle peştamal, bornoz, terlik ve havlu verilebilmektedir. İstanbul spa rezarvasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SO'U Spa Anadolu yakası spa merkezi denilince ilk akla gelen yerlerden biridir. Akasya AVM'de spa merkezi olarak hizmet veren SO'U Spa gelen ziyaretçilerine mükemmel bir zaman yaşatmaktadır.

SO'U Spa Center sizleri İstanbul Spa Merkezi sıfatıyla muhteşem bir an yaşamaya davet ediyor!

Sou Spa - İstanbul Spa Merkezi
bottom of page